Česnekový olej

 
 

Antibakteriálních vlastností česneku si lidstvo váží už od starověku. Celá staletí se česnek kultivuje ve střední Asii, Indii a Číně. Ačkoli se dnes v mnoha zemích používá především jako dochucovadlo, stal se také důležitou součástí přípravy přírodních potravinových doplňků. Má antitoxické vlastnosti, chrání buňky orgánů před poškozením volnými radikály a těžkými kovy. Čistí hnisavé rány. Snižuje hladinu škodlivého cholesterolu, brání ukládání vápníku a cholesterolu v cévních stěnách. Snižuje vysoký krevní tlak a reguluje průtok krve. Omezuje možnost vzniku arteriosklerózy, angíny pectoris, infarktu a mozkových příhod. Příznivě působí při cukrovce, účinkuje proti cizopasníkům zejména roupům, škrkavkám, tasemnicím a jiným parazitům v našem zažívacím traktu.

 

 

60 kapslí x 700 mg

Dostupnost K dodání do týdne
množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Běžná cena 1 186 Kč
Ušetříte 237 Kč (–20 %)
949 Kč / ks    
Kategorie Potravinové doplňky
 

Česnek (Allium sativum L.) je rostlina s nesmírně širokým záběrem působnosti na lidské tělo. Jeho účinky byly důkladně prozkoumány a doloženy. Nejstarší záznamy o způsobech využití česneku jsou už z doby 3 000 let př. n. l. Již celá staletí se používá jako koření a konzervační prostředek, ale i jako pomoc při infekčních onemocněních či nákaze střevními parazity. Moderní vědecký výzkum nejen potvrdil dezinfekční, bakteriostatické a antiparazitické vlastnosti česneku, ale prokázal i četné další, dříve neznámé vlastnosti této rostliny. Nejvýznamnější z nich je celkové posílení oběhového systému.

Z farmakologického hlediska mezi nejdůležitější složky česneku patří přirozené sirné sloučeniny. Právě ty určují jeho charakteristické vlastnosti. Patří mezi ně například aliin, který se přeměňuje na alicin, který se dále mění na ajoen, alyl oligo- a polysulfidy a vinylsulfidy. Česnek obsahuje také flavonoidy, nukleosidy, enzymy, vitamíny (A, C a další) a mikro- i makroprvky (například draslík, železo, fosfor, sodík a vápník). Látky typické pro česnek jsou obsažené i v esenciálním oleji z česneku. Ten získáváme parní destilací nadrceného česneku. Poprvé byl z česneku vyroben na sklonku 19. století. Esenciální olej z česneku obsahuje směs různých polysulfidů zodpovědných za jeho chuť a vůni. Složení česnekového oleje závisí na původu česneku a času sklizně. Olejové výtažky obsahují především diallyl disulfidy, allyl trisulfidy a allyl-methyl-trisulfidy.

Čistý obsah: 42 g (60 kapslí x 700 mg)

Potravinový doplněk TIENS Česnekový olej obsahuje výtažek z česneku (česnekový olej). 3 kapsle výtažku odpovídají 10 hlavičkám česneku. Tento přípravek je bez zápachu.

macerovaný česnekový olej, (71,4%) (allium sativum), gelová kapsle: želatina, glycerol, voda.

V 6 kapslích:

(dopurčená denní dávka) NRH*

Macerovaný česnekový olej

(71,4%) 3.00g

*NRH: Nutriční referenční hodnota

Doporučená denní dávka: 2 kapsle třikrát denně s jídlem. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte doplňky stravy jako náhradu pestré a vyvážené stravy. Zdravý životní styl a vyvážená strava jsou důležité.

Upozornění: Nedoporučuje se osobám alergickým na složky přípravku.

Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu produktu.

Podmínky skladování: Uchovávejte na tmavém, suchém a chladném místě, mimo dosah malých dětí.