Diest

 
Akce
 

Potravinový doplněk přirozeně posilující správnou funkci trávicího systém s obsahem vlákniny a probiotických bakteriálních kultur, jako je například bidobacterium a lactobacillus a cidolus, a lněného semínka a anýzu. 

0.4 g x 90 tablet

Dostupnost Skladem
množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Běžná cena 1 166 Kč
Ušetříte 233 Kč (–19 %)
933 Kč / ks    
Značka TIENS
Kategorie Potravinové doplňky
 

Jedno čínské přísloví praví, „Výkonnost ledvin je vrozená, výkonnost žaludku – získaná“. A skutečně, žaludeční a trávicí problémy si nejčastěji způsobujeme sami. Nevěnujeme se dostatečně tělesnému pohybu, což zpomaluje náš metabolismus. Vedeme stresující životní styl. Konzumuje průmyslově zpracované potraviny obsahující konzervační látky, které ničí bakteriální mikroflóru. A přitom právě střevní mikroflóra je pro řádné fungování lidského těla zásadní. V trávicím traktu zdravé osoby převažují prospěšné probiotické bakterie (rodu Bifidobacterium a Lactobacillus). Tyto bakterie se vyskytují ve fermentovaných mléčných produktech, farmaceutických přípravkách a prebiotikách. Prebiotika jsou nestravitelné složky potravy, jež stimulují růst či aktivitu bakterií osidlujících tlusté střevo a prospívajících zdraví hostitele. Prebiotický inulin a polysacharidy zahrnují některé druhy škrobu odolné vůči působení trávicích enzymů. Mezi prebiotické oligosacharidy s prokázanými účinky patří fruktooligosacharidy (FOS).

Jiné čínské přísloví říká, „Pokud máte nemocný žaludek, 100 dalších nemocí již číhá“. Správná výživa tedy podporuje náš vyrovnaný zdravotní stav. Potraviny, které konzumujeme, nejsou jen hlavním zdrojem nutričních faktorů, ale dokáží i přispět ke zlepšení našeho stávajícího zdravotního stavu. Především potraviny rostlinného původu se považují za přínosné pro zdraví, a proto se jim říká funkční potraviny. K potravinám zlepšujícím zdraví patří vláknina, aminokyseliny, bílkoviny, vitamíny a minerální látky, mastné kyseliny a cholin, polynenasycený lecitin, dále již zmíněné bakterie obsažené ve fermentovaných mléčných produktech a oligosacharidy. Při vývoji produktu Tiens Digest byla použita řada těchto látek, které společným působením podporují správné fungování trávicího traktu přirozenou cestou.

Tiens Digest obsahuje dietní vlákninu, inulin, jablečný pektin a celulózu, lněné semínko a anýz, dále pak živé kultury bakterií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus.

Dietní (někdy také potravinářská) vláknina je směs různých látek včetně rostlinné celulózy, pektinů, ligninu a rostlinné gumy. Vláknina má pozitivní účinek na správnou funkci trávicího traktu, ačkoli ji enzymy lidského trávicího traktu neštěpí. Při nasáknutí vodou bobtná. Podporuje střevní peristaltiku. Její složkou jsou ve vodě rozpustné pektiny, které se nacházejí v buněčných stěnách různých rostlin. V potravním doplňku Digest jsou obsaženy pektiny, které bychom jinak získali konzumací jablek. Příjem 6 gramů pektinu přispívá k udržování zdravé hladiny cholesterolu v krvi, přičemž 10 gramů pektinu zkonzumovaných během jídla redukuje nárůst hladiny glukózy v krvi po jídle.

Lněné semínko je jeden z nejvíce oblíbených produktů používaných v přírodní medicíně. Obsahuje řadu prospěšných složek, například nenasycené mastné kyseliny, vlákninu, lehce vstřebatelné bílkoviny, vitamíny B1 a B6 (které hrají důležitou úlohu v metabolismu bílkovin a glykogenu), hořčík, vápník (podílí se na správné funkci trávicích enzymů), železo, zinek (podílí se mimo jiné na metabolismu sacharidů a mastných kyselin), dále pak cholin jako složku lecitinu (podíl na metabolismu lipidů). Lněné semínko bylo používáno v bylinkářství jako pro ochranu zažívacího ústrojí a k úlevě při jeho onemocnění.

Čistý obsah: 36 g (90 tablet x 400 mg)

Složení (v 6 tabletách):rostlinná celulóza 720 mg, inulin 672mg, jablečný pektin 576 mg, lněné semínko (linum usitatissimum) 240 mg, bidobacterium 60 mg (6x109CFU), lactobacillus acidophilus 60 mg (6x109CFU) a anýz (pimpinella anisum) 72 mg.

Doporučená denní dávka: 2 tablety denně po jídle (2x3). Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte doplňky stravy jako náhradu pestré a vyvážené stravy. Zdravý životní styl a vyvážená strava jsou důležité.

Upozornění: Nedoporučuje se osobám alergickým na složky přípravku.

Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu produktu.

Podmínky skladování: Uchovávejte na tmavém, suchém a chladném místě, mimo dosah malých dětí.