FIZZY

 
Akce
 

Ne nadarmo se hořčíku přezdívá ‚prvek života‘. Jeho nedostatek se projeví jak na zdraví, tak na vzhledu. Hořčík se podílí na více než polovině z 600 biochemických procesů v lidském těle. Tento prvek hraje svou úlohu v prevenci i zmírnění mnoha neduhů, zejména obtíží nervového a kardiovaskulárního systému. Nikoho tedy nepřekvapí, že patří k nejčastěji užívaným potravinovým doplňkům na světě.

6g x 14 ks šumivých tablet

Dostupnost Skladem
množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Běžná cena 775 Kč
Ušetříte 255 Kč (–32 %)
520 Kč / ks    
Značka TIENS
Kategorie Potravinové doplňky
 

Bylo by těžké přecenit úlohu hořčíku v lidském těle. Tomuto prvku se někdy také říká ‚král života‘ či ‚prvek života‘, protože v těle katalyzuje mnoho procesů a ovlivňuje buněčnou regeneraci. Zodpovídá za správné fungování nervů a svalů, zejména za dobrou komunikaci mezi nimi prostřednictvím nervových impulsů. Díky svým vlastnostem nastoluje harmonii. Funguje jako vnitřní i vnější antiseptikum a reguluje hladinu vápníku.

Potřeba hořčíku se mění v závislosti na věku, pohlaví a fyziologickém stavu. Nedostatek vápníku může nastat v důsledku stresu, užívání alkoholu, nadměrného pití kávy a jiných kofeinových nápojů nebo kvůli příliš tučné stravě.

Tělo na nedostatek hořčíku může reagovat křečemi lýtkových svalů, tikem očního víčka, nespavostí, mizernou náladou, sníženou schopností se soustředit, závratěmi, ranními bolestmi hlavy, únavou navzdory mnoha hodinám spánku, zubními kazy, padáním vlasů, lámavostí nehtů, problémy s dýcháním a celkovou tělesnou slabostí.

Hladinu hořčíku lze regulovat stravou bohatou na zdroje tohoto prvku: kakao, tmavá čokoláda, mandle, para ořechy, vlašské ořechy, sója, celozrnná pšeničná mouka, kukuřice, rýže. Ve většině případů je ale nutné dodat hořčík prostřednictvím doplňků.

TIENS vyvinul přípravek Fizzy – potravinový doplněk, který reguluje hladinu hořčíku v těle. Obsahuje hořčík obohacený bylinnými výtažky z bazalky a červené řepy. Hořčík v tomto přípravku je snadno vstřebatelný: je zde ve formě uhličitanu hořečnatého, oxidu hořečnatého a výtažku z bazalky, jednoho z nejbohatších přírodních zdrojů tohoto prvku.

TIENS Fizzy jsou šumivé tablety, díky nimž je dávkování velmi snadné. Tato forma také zajistí rychlé vstřebání aktivních složek. Proto je úleva od příznaků nedostatku hořčíku v těle tak rychlá. 

Možné působení složek produktu:

– regulují hladinu hořčíku v těle,
– ulevují od příznaků únavy, osvěží a zlepší náladu,
– zlepšují schopnost soustředění a paměť,
– pozitivně ovlivňují nervový systém,
– regulují krevní tlak,
– pomáhají ulevit od projevů nedostatku hořčíku, tedy například od svalových křečí, škubání v oku či bušení srdce,
– mají příznivý vliv na metabolismus,
– posilují kosti a zuby.

Čistý obsah: 84 g (14 šumivých tablet x 6 g).

Doplněk stravy s výtažky z bazalky a červené řepy s vitamínem B2 a minerály, jako jsou hořčík a draslík.

Složení: regulátor kyselosti: kyselina citronová, uhličitanhořečnatý, hydrogenuhličitan draselný, inulin, oxidhořečnatý, pomerančové aroma, výtažek z kořene červenéřepy (Beta vulgaris L.), sladidlo: steviol-glykosidy, výtažek zlistů bazalky (Ocimum basilicum L.), riboavin (vitamín B2).

Aktivní přísady:

Obsah 1 tablety (denní dávka)

% NRH*

Hořčík

   

380 mg

...101%

Draslík

   

374 mg

...19%

Inulin

   

292.3 mg

-

Výtažek z červené řepy

 

40 mg

-

Výtažek z bazalky

   

25 mg

-

Vitamín B2

   

1,5 mg

...100%

 

 

 

 

 

*NRH: Nutriční referenční hodnota

 

 

Doporučená denní dávka: Jednou denně rozpusťte jednu tabletu v plné sklenici teplé vody a vypijte ji během jídla, nebo po jídle (1tableta denně). Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Zdravý životní styl a vyvážená strava jsou důležité.

Kontraindikace: Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nevhodné pro osoby s alergií na obsahované látky. Nevhodnépro dětí do 12 let.

Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu produktu.

Podmínky skladování: Uchovávejte na suchém a chladném místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.