Propolis

 
 

Doplněk stravy s obsahem včelího propolisu a výtažkem z řepíku lékařského. Med není jediným plodem včelí práce. Včely, tento nesmírně užitečný hmyz, vytvářejí také lep známý jako propolis. Propolis využívali už staří Egypťané, Řekové a Asyřané, především k hojení ran, při bolestech krku a na podporu imunitního systému a ke zmírnění obtíží zažívacího traktu.

60 tablet x 400 mg

Dostupnost Skladem
množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Běžná cena 863 Kč
Ušetříte 173 Kč (–20 %)
690 Kč / ks    
Značka TIENS
Kategorie Potravinové doplňky
 

Propolis je vazká směs rostlinných pryskyřic, které včely získávají z pupenců určitých rostlin a stromů, například topolů, bříz nebo kaštanů. Pupence těchto rostlin jsou pokryty látkou, která je chrání proti bakteriím, roztočům, plísním a hmyzu. Včely vlastností nasbíraných pryskyřic využívají a pokrývají jimi části úlu, který tak izolují, ale také jimi mumifikací dezinfikují těla mrtvých škůdců, kteří do úlu vnikli a které kvůli jejich velikosti nelze odstranit. Kořeny lékařského využití propolisu sahají až do starověku.

Propolis obsahuje několik set různých chemických sloučenin. Ty se mohou různit podle místa původu propolisu. V obecné rovině proplis obsahuje pryskyřice, rostlinné vosky a včelí vosk, esenciální oleje, proteiny, mikroprvky (měď, křemík, mangan, hořčík, zinek), vitamíny skupin B, E, H a P. Všechny tyto prvky a sloučeniny přispívají ke zdravotním přínosům propolisu. Řepík lékařký (Agrimonia eupatoria) má široké využití v přírodní medicíně, a to už stovky let. Krom jiného obsahuje flavonoidy, taniny, esenciální oleje a vitamín K. Moderní výzkum prokázal, že lihovo-vodný a vodný výtažek z řepíku podporuje přirozenou obranyschopnost těla a zvyšuje odolnost organismu. Vitamín C pomáhá chránit buňky před oxidativním poškozením, podporuje správné fungování

Možné účinky produktu:

– řepík lékařský podporuje přirozenou obranyschopnost těla a zvyšuje odolnost organismu
– vitamín C přispívá ke správnému fungování imunitního systému
– vitamín C pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem
– vitamín C pomáhá zmírňovat pocity únavy a vyčerpání a podporuje běžné psychologické funkce
– vitamín C přispívá ke správnému fungování nervového systému

Čistý obsah: 24 g (60 tablet x 400 mg)

Složení: dextróza, včelí propolis (25%), antioxidant: kyselina askorbová, regulátor kyselosti: kyselina citronová, výtažek z řepíku lékařského (Agrimonia eupatoria), pomerančová příchuť.

Obsah v 6 kapslích (doporučená denní dávka)

% NRH*

Včelí propolis

 

600 mg

…25%

Výtažek z řepíku lékařského

24 mg

-

*NRH: Nutriční referenční hodnota

 

 

 

Doporučená denní dávka: Nechte třikrát denně v ústech rozpustit 2 tablety. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte doplňky stravy jako náhradu pestré a vyvážené stravy. Zdravý životní styl a vyvážená strava jsou důležité.

Upozornění: Nedoporučuje se osobám alergickým na složky přípravku.

Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu produktu.

Podmínky skladování: Uchovávejte na tmavém, suchém a chladném místě, mimo dosah malých dětí.