Výživný vápníkový prášek

 
 

Vápník je prvek, kterým budujeme a regulujeme své tělo. Vděčíme mu za silné zuby a zdravé kosti. Správná koncentrace tohoto prvku zajišťuje normální srážlivost krve, stahy příčně pruhovaného svalstva a také kvalitní spánek a dobrou náladu. Doporučené dávky vápníku získáváme z potravy, ale pokud se chceme vyhnout jeho nedostatku, je však vhodné zvážit doplnění vápníku prostřednictvím potravinových doplňků. Obsahuje vápník, fosfor, vitamíny C, A a D, se sladidly. Doporučeno pro dospělé.

10 sáčků x 10 g (deset porcí)

Dostupnost Skladem
množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Běžná cena 826 Kč
Ušetříte 165 Kč (–19 %)
661 Kč / ks    
Značka TIENS
Kategorie Potravinové doplňky
 

Vápník je prvek, kterým budujeme a regulujeme své tělo. Vděčíme mu za silné zuby a zdravé kosti. Správná koncentrace tohoto prvku zajišťuje normální srážlivost krve, stahy příčně pruhovaného svalstva a také kvalitní spánek a dobrou náladu. Doporučené dávky vápníku získáváme z potravy. Někdy, pokud se chceme vyhnout jeho nedostatku, je však vhodné zvážit doplnění vápníku prostřednictvím potravinových doplňků.

Primárně je ovšem vápník základním stavebním kamenem kostí a zubů. Čím více vápníku tělu dodáme v dětství a během dospívání, tím větší šanci máme na co nejvyšší hodnotu tzv. vrcholu kostní hmoty (PBM), kterého tělo dosahuje kolem 30 let. Mezi 30 a 50 lety se tato hodnota stabilně drží a pak se začíná snižovat. Tento proces může začít i dříve, protože až 99 % vápníku je uloženo v kostech a pouze jedno procento v tkáních.

Tělo se samo snaží udržovat optimální hodnoty vápníku. Když nepřijímáme dostatek vápníku ve stravě, začíná se uvolňovat z kostí. To vede k odvápňování kostí, které vede ke zvýšené náchylnosti ke zraněním a možnosti osteoporózy. Nedostatek vápníku také vede ke křivici či kazivosti zubů. Ovlivňuje i náladu; osoba trpící nedostatkem vápníku může být nervóznější, podrážděnější a trpět nespavostí.

Dospělý člověk potřebuje zhruba 1000 mg vápníku denně. Jeho potřeba se mění s věkem a je závislá na pohlaví. Děti a dospívající během růstu, těhotné a kojící ženy, ženy procházející menopauzou a starší osoby potřebují vápníku více. S potravou přijímáme zhruba 400 mg vápníku denně, převážně v mléce, sýru, jogurtech a dalších mléčných výrobcích. Bohatým zdrojem vápníku jsou také ryby.

Čistý obsah: 100 g (10 sáčků x10 g)

Složení: kukuřičná vláknina (bohatá na nestraviteln éoligosacharidy), sušené odstředěné mléko, vápenaté soli kyseliny fosforečné, nemléčná sušená smetana (glukózový sirup, kokosový olej, emulgátory: mono-a diglyceridy mastných kyselin, stearoyl-2-laktylát sodný, dvojkrasný fosforečnan sodný, kaseinát sodný, volně tekoucí činidlo: tricalcium fosfát, kakaový prášek (Theobroma cacao L.), maltodextrin, kolagen, mléčné aroma, kakaové aroma, xantanová guma (zahušťovadlo), kyselina L-askorbová, oříškovéaroma, sukralóza (sladidlo), vanilín (aroma), ethyl maltol (aroma), retinol acetát, cholekalciferol.

Složky s nutričními a/nebo fyziologickými účinky:

V 1 sáčku (doporučená denní dávka)

 

 

 

% NRH*

Kukuřičná vláknina (bohatá na nestravitelné oligosacharidy)

   

3890 mh

-

Vápenaté soli kyseliny fosforečné

   

1600 mg

-

Vápník

   

400 mg

…50%

Fosfor

   

176 mg

…25%

Vitamín C

   

12 mg

…15%

Vitamín A

   

120 μg RE

…15%

Vitamín D

   

2 μg

…40%

 

 

 

 

 

%NRH*: Nutriční referenční hodnota

 

 

 

 

Míru absorpce vápníku může snižovat příliš časté pití čaje, kávy, alkoholu a konzumace některých potravin, například cereálií a luštěnin, které obsahují kyselinu fytovou. Jídelníček s vysokým obsahem cukru a tuků vstřebávání vápníku také snižuje. K ozdravení jídelníčku je tudíž jako prevenci nedostatku vápníku potřeba také začít vápník doplňovat.

TIENS vytvořil řadu vápníkových doplňků, které se liší podle různých potřeb vašeho těla. Výživný vápníkový prášek je univerzální výrobek s obsahem vápníku a vitamínů. Každý vápníkový doplněk firmy TIENS obsahuje organický ionizovaný vápník, který tělo dokáže dobře vstřebat (přibližně 95 %).

Doporučená denní dávka: Doporučená denní dávka: Obsah 1 sáčku nasypte do 120 ml (½ šálku) teplé vody nebo mléka rozmíchejte. Konzumujte jednou denně po jídle nebo mezi jídly. Potravinové doplňky by se neměly brát jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Zdravý způsob života a vyvážená strava jsou důležité. 

Upozornění: Určeno zejména pro dospělé. 

Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu produktu.

Podmínky skladování: Uchovávejte na tmavém, suchém a chladném místě, mimo dosah malých dětí.