Zinek

 
 

Zinku se někdy z dobrého důvodu říká prvek zdraví a krásy. Tento mikroprvek hraje důležitou roli v mnoha procesech, které v těle probíhají. Pomáhá udržovat zdravou pleť, vlasy a nehty. Podporuje funkce mozku a pohlavních hormonů. A když se nám tohoto prvku nedostává, není překvapením, že tělo začíná ‚stávkovat‘. Přípravek TIENS Zinek pomáhá v těle udržovat jeho zdravou hladinu.

60 kapslí x 310,25 mg

Dostupnost Skladem
množství
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Běžná cena 539 Kč
Ušetříte 108 Kč (–20 %)
431 Kč / ks    
Značka TIENS
Kategorie Potravinové doplňky
 

Zinek je jedním z mikro-prvků nezbytných pro správné fungování těla. Podílí se na činnosti více než 200 různých enzymů včetně enzymů, které jsou součástí syntézy proteinů, DNA a RNA. Zodpovídá také za správné buněčné dělení. Proto je důležitý zejména pro správný vývoj plodu (může například předejít defektům nervové trubice). Důležitou úlohou zinku je také udržování správné hladiny vitamínu A v krevní plazmě, což je klíčem ke zdravému zraku.

Tento stopový prvek zajišťuje správné fungování pokožky a sliznic, tím také sehrává klíčovou roli v udržování zdravého zevnějšku. Snadno rozpoznatelným příznakem nedostatku zinku v těle mohou být nedostatky pokožky nebo nehty či vlasy, které ztrácí lesk a začínají se lámat. Zinek je nezbytnou součástí mnoha hormonů, například růstového hormonu nebo gonadotropinů – hormonů zodpovědných za zdravý vývoj genitálií (zejména chlapeckých). Zinek také přispívá k udržování normální hladiny testosteronu v krvi a ke zdravé plodnosti a rozmnožování.

Tělo zinek dostává převážně ve stravě. Nejvíce je tento prvek zastoupený v telecích, vepřových a kuřecích játrech, v mořských plodech (jeho zdrojem jsou například ústřice či krabi), v luštěninách, celozrnném chlebu, dýňových semínkách, v oříšcích, vejcích, sýrech se syřidlem, v mase (zejména v tmavém) a v kroupách. Ohrožení nedostatkem zinku jsou lidé na nízkokalorické dietě, vegetariáni, mlsalové, kteří pojídají hodně sladkostí, těhotné ženy, starší osoby a děti.

V případě nedostatku zinku se navíc k dobře vyvážené stravě mohou osvědčit i potravinové doplňky. TIENS Zinek pomáhá udržovat zdravou hladinu zinku v těle. 

Možné účinky složek produktu:

– přispívá k udržování zdravé pleti, vlasů a nehtů
– pozitivně působí na vzhled pokožky (pomáhá bojovat proti akné a přebytečné tvorbě kožního mazu, urychluje hojení, přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem, který urychluje stárnutí)
– podporuje imunitní systém těla
– přispívá k ochraně zdravého zraku
– přispívá k normálním rozumovým funkcím, čímž může přispívat k udržování normální paměti a vnímání
– podílí se na normální plodnosti a rozmnožování

Čistý obsah: 18,62 g (60 kapslí x 310,25 mg)

Složení: glukóza, želatina (tvrdý obalkapsle), sušená vaječná bílkovina, mikrokrystalická celulóza (plnidlo), bisglycinát zinečnatý, oxid křemičitý(protispékavá látka).

Složky s nutričními a/nebo fyziologickými účinky:

 

 

ve 2 kapslích

%DDD

Glukóza

 

280mg

 

**

Sušená vaječná bílkovina

 

100mg

 

**

Zinek

 

3mg

 

30%

*DDD -  Doporučená denní dávka

     

 

** - Denní dávka není stanovena

 

 

 

 

 

 

ve 4 kapslích

%DDD

Glukóza

 

560mg

 

**

Sušená vaječná bílkovina

 

200mg

 

**

Zinek

 

6mg

 

60%

*DDD -  Doporučená denní dávka

     

 

** - Denní dávka není stanovena

 

 

 

 

Doporučená denní dávka: 2-4 kapsle denně po jídle. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte doplňky stravy jako náhražku pestrého a vyváženého jídelníčku. Důležitý je zdravý životní styl a vyvážený jídelníček.

Upozornění: Nedoporučuje se osobám alergickým na složky přípravku.

Poznámka:
Na těle se projeví jak nedostatek, tak přebytek zinku. Tento stopový prvek lze snadno předávkovat, zejména pokud jej tělu poskytujete v každodenní stravě. Než začnete s jeho podáváním formou potravinových doplňků, měli byste si nechat otestovat míru jeho zastoupení v těle a poradit se s lékařem. Dlouhodobé podávání zinku ve velkých dávkách v případech, kdy to není potřeba, může způsobit nevolnosti, bolení břicha, ztrátu chuti k jídlu, bolesti hlavy a může vést k mnoha nemocem.

Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu produktu.

Podmínky skladování: Uchovávejte na tmavém, suchém a chladném místě, mimo dosah malých dětí.